KONST / Litografier / Färgseriegrafi 14177567
*
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:52:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 12:10:47
1
1.000 kr
5/9 07:59:07
2
Vinnande bud
5/9 16:57:56
1
1.200 kr
5/9 16:57:56
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Baertling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
*
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Baertling
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/9 12:10:47 | 1 | 1.000 kr |
| 5/9 07:59:07 | 2 | Vinnande bud |
| 5/9 16:57:56 | 1 | 1.200 kr |
| 5/9 16:57:56 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Olle Baertling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32



